صفحه اصلی » لاینر قرنیزی
قیمت لاینر قرنیزی

لاینر قرنیزی

چراغ خطی قرنیزی و لاین نوری کنج چراغ های خطی علاوه بر تامین نور مورد نیاز در محیط می توانند در جهت تزیین و مدرینیته ساختن فضا نیز نقش موثری داشته باشند. به کار گیری چراغ های خطی به دلیل قابلیت های کاربردی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. این مدل از چراغ خطی ها با انتشار نور یکدست و وسیع نوری بدون خستگی و آسیب به چشم ایجاد می کند. انتشار نور در مدل چراغ خطی فوق در رنگ های گرم، سرد وطبیعی می باشد چراغ‌های خطی یا لاینر از چند بخش مختلف تشکیل می‌شود: پروفیل یا بدنه چراغ لاین- چیپ ال ای دی درون لاینر که نور تولید میکند- دفیوزر یا طلقی که روی لامپ قرار میگیرد و پخش نور ایجاد میکند- ترانس برق چراغ

لاینر قرنیزی
cornice linear

لاینر قرنیزی لاین نوری قرنیزی کد GH 44x17

لاین نوری قرنیزی کد GH 44x17

235,000 تومان
چراغ خطی - کاتالوگ چراغ خطی - لاین نوری - کاتالوگ لاین نوری
لاینر قرنیزی لاین نوری قرنیزی کد GH 80x15

لاین نوری قرنیزی کد GH 80x15

275,000 تومان
چراغ خطی - کاتالوگ چراغ خطی - لاین نوری - کاتالوگ لاین نوری

چراغ خطی ال ای دی نسل جدیدی از روشنایی است که امروزه با توجه به اهمیت مصرف انرژی و همچنین نیاز به مدرن بودن فضا در کنار تامین نور مناسب مورد توجه افراد و طراحان نورپردازی قرار گرفته است. چراغ های خطی LED با توجه به اینکه شکل زیبا و مدرنی دارند می توانند هم راهکار مناسبی برای تامین نور فضاهای مختلف و هم المانی برای تزئین و نورپردازی فضا به حساب آیند. این محصولات دارای اندازه ها و ابعاد مختلفی هستند و دست شما را در انتخاب سایز و توان باز می گذارند تا متناسب با محلی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند چراغ مناسب را انتخاب نمایید.

چراغ لاینر خطی قرنیزی و قرنیزی (لاین)

چراغ لاینر خطی قرنیزی و قرنیزی، نسل جدید و مدرنی از روشنایی‌ها است که جلوه فوق‌العاده و متفاوتی به فضاهای اداری، تجاری و مسکونی بخشیده است. ویژگی مهم این چراغ‌ها در این است که چه در زمان روشن بودن و چه خاموش بودن، به محیط شما زیبایی می‌بخشد.

چراغ لاینر خطی که به چراغ لاین، چراغ لاینر و یا چراغ لاینی هم مشهور است، از اوایل قرن جدید و دهه اول 2000 در معماری و طراحی داخلی ساختمان‌های مدرن، مورد استفاده قرار گرفت.

روشنایی خطی یا چراغ لاینر، در مقابل لامپ‌های مربع یا گرد، تعریف و استفاده می‌شود. لاینرها دارای نوری طولانی و کشیده هستند. در نتیجه می‌توانند پخش نور مناسب و بدون قطع شدن را ایجاد کنند. معمولاً طول این چراغ‌ها زیاد است (تا 6 متر) و به دلخواه شما ساخته می‌شوند.

چراغ‌های خطی قرنیزی به صورت آویز از سقف و یا برجسته روی دیوار و سقف نصب می‌شوند. چراغ‌های خطی قرنیزی نیز به صورت فرو رفته در دیوار یا سقف قرار می‌گیرند. در نتیجه با محیط خود هم‌سطح خواهند شد و یا درون بافت طراحی شده و متریال به کار رفته، جای خواهند گرفت.

ویژگی‌های چراغ‌های لاینر

چراغ‌های خطی یا لاینر از چند بخش مختلف تشکیل می‌شود:

 • پروفیل یا بدنه چراغ لاین
 • چیپ ال ای دی درون لاینر که نور تولید میکنه
 • دفیوزر یا طلقی که روی لامپ قرار میگیره و پخش نور ایجاد میکنه
 • ترانس برق چراغ

لاینرها معمولا از طول 60 سانت تا 6 متر قابل تهیه و نصب هستند. طول کل چراغ‌های در یک اتاق متناسب با میزان لومن روشنایی مورد نیاز، محاسبه می‌شود. کارشناسان الکتروتات پس از بررسی محیط و اتاق‌ها، متراژ مورد نیاز شما را محاسبه خواهند کرد.

ایمنی چراغ لاینر

با توجه به رتبه بندی IP (محافظت از نفوذ)، بسیاری از محصولات چراغ لاینر حدود IP 20 هستند. اما چراغ‌های خطی با رتبه IP 65 نیز در دسترس هست. به این معنی که برای آشپزخانه، حمام و مکان‌هایی که آب و بخار در آنها وجود دارد، مناسب هستند.

ویژگی الکتریکی چراغ خطی

چراغ‌های خطی با استفاده از ماژول SMD LED با طول عمر بیش از 50 هزار ساعت و درایور الکترونیکی با بازده بالای 90% و ضریب توان کمتر از 0.9 است. دمای رنگ 3000، 4000، 5000، 6500 کلوین و TW نیز برای لامپ خطی وجود دارد.

به دلیل استفاده از چیپ‌های SMD LED، چراغ‌های لاینر الکتروتات دارای بازده نوری بسیار بالا، طول عمر زیاد و مصرف انرژی خیلی کمی هستند.

ویژگی‌های فنی چراغ لاین

از ویژگی‌های فنی چراغ‌های لاینر، داشتن بدنه‌ی آلومینیومی اکسترودی با رنگ پودری الکترو استاتیک است که مقاومت بالایی در برابر خردگی دارد. همچنین از دیفیوزر پلی‌کربنات شیری ضد UV در این چراغ‌ها استفاده شده است تا از چشم‌ها در برابر پرتو فرابنفش مراقبت کند.

تاریخچه چراغ خطی

در گذشته چیزی به نام روشنایی خطی وجود نداشت. این امر نورپردازی برخی از ساختمان‌ها و مناطق را دشوار می‌کرد. به ویژه در برخی از مناطقی که نورپردازی آنها بدون روشنایی خطی دشوارتر بود، مانند:

 • فضاهای طولانی در خرده فروشی‌ها
 • انبارها
 • روشنایی فضاهای اداری
 • راهروها

از نظر تاریخی، این فضاهای طولانی با لامپ‌های رشته‌ای بزرگ روشن می‌شدند که خروجی لومن مفیدی را ارائه نمی‌کردند. در نتیجه یک سیاهه از نور هدر رفته را برای به دست آوردن پخش نور مورد نیاز، تولید می‌کردند. روشنایی خطی برای اولین بار در دهه 1950 میلادی و در فضاهای صنعتی با استفاده از لوله‌های فلورسنت یا همان لامپ‌های مهتابی قدیمی، ایجاد شد.

با رشد فناوری، چراغ لاینر خطی بیشتر مورد استفاده قرار گرفت که با افزایش تقاضا برای محیط‌های اداری و خانگی، تقاضا برای محصولی زیباتر با عملکرد بهتر نیز افزایش یافت. هنگامی که روشنایی LED در اوایل دهه 2000 در دسترس قرار گرفت، شاهد جهش‌های بزرگی در روشنایی خطی بودیم.

روشنایی خطی LED برای خطوط نوری پیوسته بدون هیچ نقطه تاریک و منقطعی ساخته شد. یعنی قبلاً در جایی که یک لوله فلورسنت به پایان می‌رسید و دیگری شروع شده بود، دیگر از بین رفت. این روزها که به روشنایی‌های خطی نگاه می‌کنیم، گزینه‌های زیادی پیش روی ما وجود دارند؛ مانند:

 • چراغ لاینر خطی مستقیم و غیر مستقیم قرنیزی و قرنیزی
 • رنگ سفید قابل تنظیم
 • چراغ با قابلیت کاهش نور در روز و …

این ویژگی‌های خارق‌العاده که در لامپ‌ خطی، به طراحی و معماری خیره‌ کننده در فضاهای داخلی، منجر شده است.

چرا روشنایی خطی؟

نورپردازی با چراغ‌های خطی یا لاینر به دلیل انعطاف پذیری، عملکرد عالی و جذابیت زیبایی شناختی به طور فزاینده‌ای محبوب شده است.

انعطاف پذیری: روشنایی خطی را می‌توان تقریباً در هر نوع سقف یا دیواری نصب کرد. شما می‌توانید به صورت سطحی و قرنیزی، معلق، قرنیزی و شبکه‌ای آنها را نصب کنید. برخی از محصولات نورپردازی خطی، طیفی از اشکال اتصال L گوشه یا اتصالات T شکل و متقاطع را نیز ارائه می‌دهند. این اشکال اتصال همراه با طیف وسیعی از طول‌ها، دست طراحان نور و معماران داخلی را باز خواهد گذاشت. تنوع در اتصالات به طراحان نور اجازه می‌دهد تا طراحی‌های واقعا منحصر به‌فردی را با نورپردازی که می‌تواند متناسب با اتاق طراحی شود، ارائه دهند.

عملکرد بالا: LED ها نور جهت‌دار ارائه می‌دهند و نیاز به بازتابنده‌ها و دیفیوزرهای سنتی را کاهش می‌دهند که کارایی را افزایش می‌دهد.

زیبایی شناسی: اغلب داشتن عملکرد عالی کافی نیست. این باید با طراحی خیره کننده مطابقت داشته باشد. از این رو LED لاینر یک پیشنهاد بسیار عالی برای نورپردازی داخلی است. زیرا نورپردازی خطی مقدار زیادی تطبیق پذیر با طرح های منحصر به فرد و چشم نواز فراهم می‌کند:

 • طرح‌های سفارشی با گوشه‌ها و اشکال مربع‌ و مستطیلی
 • خطوط بلند خطی
 • نور مستقیم و غیر مستقیم
 • رنگ‌های سفارشی RAL

اینها تنها تعدادی از گزینه‌های موجود هستند که چراغ لاینر خطی را به یک انتخاب آسان تبدیل می‌کنند. دمای رنگ: چراغ‌های خطی LED اغلب می‌توانند طیف وسیعی از دمای رنگ انعطاف پذیر را ارائه دهند. از سفید گرم تا سرد؛ می‌توان از دماهای مختلف برای ایجاد حال و هوا و فضاسازی استفاده کرد. همچنین، روشنایی خطی اغلب در رنگ سفید قابل تنظیم موجود است که با کنترل از راه دور یا کنترل دیواری تنظیم می‌شود.

روشنایی با چراغ لاینر خطی در کجا استفاده می‌شود؟

با توجه به انعطاف‌پذیری روشنایی خطی، محصولات آن کاربردهای گسترده و فزاینده‌ای در ساختمان‌های مسکونی و اداری لوکس پیدا کرده‌اند. در گذشته، ما شاهد استفاده از نور خطی اغلب در فضاهای تجاری مانند خرده فروشی‌ها و محیط‌های صنعتی بوده‌ایم. اما اکنون شاهد استفاده بیشتری از نور خطی در مدارس، پاساژها، اماکن سرگرمی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، استخرها و سونا، دفاتر اداری مدرن و حتی کاربردهای خانگی برای روشنایی محیط و دکوراسیون داخلی هستیم.

چراغ لاینر خطی قرنیزی لبه‌دار

در اطراف دیفیوزر چراغ‌های خطی قرنیزی لبه‌‌دار، لبه‌‌هایی به عرض حدود 1 سانتیمتر از هر طرف قرار گرفته است. این لبه‌‌ها دو حسن دارند:

 • نصب چراغ راحت‌تر انجام می‌شود
 • اگر هنگام ایجاد برش یا شیار روی سقف، خطاهایی در حد 1 سانتیمتر وجود داشته باشد، لبه‌ها آن را پوشش می‌دهند.

چراغ‌های خطی قرنیزی به‌وسیله بست پروانه‌‌ای به سقف متصل خواهند شد. این بست‌ها در پشت بدنه چراغ قرار می‌گیرد و از داخل تنظیم می‌شود. با چرخش بست به دور بدنه چراغ، بدنه در سقف محکم و ثابت می‌شود.

چراغ لاینر خطی قرنیزی بدون لبه

چراغ‌های خطی قرنیزی بدون لبه، وقتی کاربرد دارد که مینیمال بودن و ظرافت نورپردازی اهمیت بیشتری دارد. در این نوع لاینرها، لبه چراغ که در قسمتی بالاتر از دیفیوزر قرار گرفته است، پیش از تکمیل سازه کناف، در پشت سازه جای خواهد گرفت. سپس با بتونه‌کاری و سپس رنگ، لبه چراغ پوشانده می‌‌شود. از این نظر فرایند نصب چراغ قرنیزی بدون لبه از لاینر قرنیزی لبه‌‌دار کمی پیچیده‌‌تر است. البته ظرافت و زیبایی ظاهری چراغ لاینر خطی قرنیزی بدون لبه نیز بیشتر خواهد بود.

چراغ لاینر خطی قرنیزی آویز

لاینرهای آویز که یکی از محبوب‌‌ترین انواع چراغ لاینر خطی قرنیزی موجود در بازار هستند، از نظر طراحی بدنه شبیه دیگر چراغ‌‌های خطی قرنیزی ساخته می‌شوند. این چراغ‌ها با دو نوع آویز کابلی و یا آویز تلسکوپی از سقف آویزان می‌‌شوند. به همین دلیل در فضاهایی که ارتفاع سقف اتاق بلند است و یا نیاز به یک نور دکوراتیو دارد، چراغ لاینر خطی قرنیزی آویز بسیار مناسب است.

لاینر آویز هم روشنایی کافی و هم زیبایی بصری را به خوبی تامین می‌کند. در حالت استفاده از کابل آویز، چراغ با کمک سیم جریانی که به موازات کابل به بدنه متصل می‌شود، به برق دسترسی دارد. اما در حالت آویز تلسکوپی که ضخامت بیشتری از کابل دارد، سیم جریان از داخل آویز چراغ عبور می‌کند و نیازی به سیم جداگانه نخواهد داشت.

در چراغ‌های خطی آویز یک طرفه، منبع نوری در پایین چراغ قرار دارد و نور از سمت چراغ به طرف زمین می‌تابد. در واقع پخش نور آن‌ها تنها به سمت پایین خواهد بود و تنها روشنایی دانلایت را فراهم می‌کنند.

شیوه نصب چراغ لاینر خطی قرنیزی

چراغ لاینر خطی لاین قرنیزی در دو حالت لبه دار و بدون لبه قابل طراحی می باشد. برای نصب چراغ‌های خطی قرنیزی، نخست باید یک برش در سقف یا دیوار ایجاد شود. این برش باید در عرض مشخص و طول مشخص، متناسب با ابعاد چراغ باشد.

چراغ‌های لاینر با طراحی لبه‌دار نیز پس از اجرای سقف یا دیوار کاذب و برش‌های آن در سایزهای استاندارد، توسط بست‌های پروانه‌ای، به آسانی درون سطح مورد نظر نصب می‌شوند.

شیوه نصب چراغ لاینر خطی قرنیزی

پایه چراغ‌های خطی قرنیزی ال ای دی معمولا درون شیارهای بین بافل‌های چوبی و فلزی و یا روی سقف و دیوار، به راحتی و با پیچ و رولپلاک نصب می‌‌شوند. از چراغ‌‌های خطی قرنیزی در فضاهایی استفاده می‌شود که امکان ایجاد شیار و شکاف یا برش درون دیوار یا سقف وجود نداشته باشد یا محدودیت ارتفاع مانع از نصب چراغ لاینر خطی آویز شود. در لاینرهای قرنیزی، بدنه چراغ نیز به عنوان قسمتی از دکوراسیون در نظر گرفته می‌شود و در دید قرار خواهد گرفت. بنابر این می‌توان چراغ‌‌های خطی قرنیزی را با رنگ بدنه سفارشی تولید کرد.

همچنین نورهای خطی قرنیزی ماژولار نیز با تامین شار نوری مناسب در همه اشکال هندسی قابل سفارشی‌سازی هستند. این چراغ‌ها قابلیت جابجایی دارند و می‌توان آنها را با تغییر در دکوراسیون داخلی، به محل جدید منتقل کرد.

چراغ خطی یا چراغ لاینر چیست؟

نورپردازی هایی که به صورت خطی هستند به نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی (بر خلاف مربع یا گرد) معروف هستند. برای یک پرتو نور متمرکزتر، این لامپ ها از اپتیک بلند استفاده می کنند. معمولاً از نور طولانی برای این وسایل استفاده می شود، یا از سقف آویزان می شود، روی دیوار نصب می شود، یا در خود دیوار یا سقف فرو رفته است.

موارد استفاده از چراغ خطی یا چراغ لاینر ؟

بسیاری از مردم در مورد چراغ های خطی و اینکه چرا آنها در طراحی داخلی بسیار محبوب شده اند کنجکاو هستند.چراغ لاینر با نوار LED رایج ترین نوع لاینر خطی(چراغ خطی) است. همانطور که از نامش پیداست یک رشته نور است. این امکان وجود دارد که با نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی یک خط پیوسته از چراغ ها را به خانه یا شرکت خود اضافه کنید.

در نتیجه، گزینه های اضافی برای طراحی سیستم روشنایی خود خواهید داشت. نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی برای برجسته کردن، روشن کردن قفسه های گسترده کتاب و برجسته کردن مصنوعات کمیاب ایده آل است. همچنین می‌توانید از آن برای ایجاد جلوه‌های نورپردازی تماشایی و روشن کردن مناطق صعب العبور استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال ایده های روشنایی آشپزخانه هستید، نور خطی می تواند یک راه حل عالی باشد.

مزایای چراغ های خطی (چراغ لاینی)

کاربردهای عملی

لاینر خطی(چراغ خطی) LED برای کسانی که از خانه کار می کنند ایده آل است. محیط کاری شما را بهبود می بخشد و در عین حال طراحی معاصر را حفظ می کند. قسمت های تاریک خانه شما را روشن و شاد می کند. در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید از وسایل روشنایی LED خطی استفاده کنید:

تزئین مناظق قفسه بندی با چراغ های لاینر

روشن کردن اشکال و اندازه های مختلف قفسه ها یک کاربرد عالی برای نوارهای لاینر خطی(چراغ خطی) است. روشنایی قفسه های کتاب و سایر قفسه ها با چراغ های خطی LED راه مناسبی برای ایجاد عمق و درام به هر اتاق در خانه شما است. آنچه شما می توانید انجام دهید تنها با آنچه می توانید تصور کنید محدود می شود.

لایه بندی سبک

اگر می‌خواهید جلوه‌های تئاتری ایجاد کنید، طراحی نور فعلی از سطوح نوری در کنار هم استفاده می‌کند. هنگامی که به این روش ادغام می شود، استفاده عالی از سازگاری نور خطی است.

نورپردازی سقف با چراغ لاینر یا خطی

نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی طیف وسیعی از امکانات را برای نورپردازی سقف می دهد. چراغ های سقفی خطی یک جایگزین عالی برای لوسترهای حجیم برای طراحی روشنایی خانه شما هستند. آن‌ها درخشش تندتر نورافکن‌ها یا دیگر منابع نور سنتی‌تر را ندارند، اما نور محیطی پراکنده‌تری را ارائه می‌کنند.

چراغ لاینر(خطی) سازگاری بالا و فوق العاده جذاب

سه نوع چراغ خطی وجود دارد: قرنیزی، معلق و فرورفته. در نتیجه، آنها تقریباً برای هر سبکی از سقف ساختمان تجاری مناسب هستند. طراح داخلی ممکن است بسیاری از چراغ‌ها را با هم ادغام کند و با اتصال فرم‌های (T یا L) در گوشه‌های بسیاری از چراغ‌های خطی، الگوهای پیشرفته‌ای را در فضاهای داخلی ایجاد کند. برای مثال، لاینر خطی(چراغ خطی) معلق ممکن است در تأسیسات تجاری با سقف بلند استفاده شود. هر ایده نورپردازی به ذهن شما خطور کند، نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی بهترین راه حل را ارائه می دهد.

کارایی بالا در چراغ های لاینر

LED ها کم مصرف ترین فناوری روشنایی در جهان هستند. دیودهای ساطع نور (LED) به شدت هدایت می شوند و نیاز به بازتابنده و پخش کننده را کاهش می دهند. آنها فوق العاده سازگار هستند و ممکن است برای ایجاد الگوهای چشم نواز و متمایز استفاده شوند.

موارد استفاده از چراغ های لاینر یا چراغ خطی

علاوه بر این، در نظر گرفتن کیفیت نور بسیار مهم است. چه از چراغ های سری Linear Light در فروشگاه مواد غذایی، کارخانه صنعتی یا هر برنامه دیگری استفاده کنید، هرگز شما را ناامید نخواهند کرد. این سری برای ارائه نور بهتر و نور سفید خالص با کیفیت بالاتر به روز شده است تا محیط کاری ایمن تر و سازنده تر را ایجاد کند. هنگامی که با سرعت 140 Lm/W کار می‌کند، فیکسچر در عین صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مقدار زیادی نور تولید می‌کند.

تنظیم خلق و خو

به لطف پیشرفت در فناوری نوآورانه و مدارهای مختلف، می توان از چراغ های LED خطی برای نورپردازی صحنه و حالت استفاده کرد. یک رویکرد فوق العاده برای تغییر نور در یک مکان معین در طول روز، استفاده از این تکنیک است. اگر میزبان یک مهمانی شام یا یک جلسه صبحگاهی هستید، ممکن است بخواهید الگوهای نور را متناسب با موقعیت تنظیم کنید.

تنظیمات خلق و خوی مانند این ممکن است از راه دور از طریق دستگاه های هوشمند کنترل شود یا برای عملکرد خودکار برنامه ریزی شود.

شخصی سازی پروژه ها با چراغ های لاینر قرنیزی و قرنیزی

دیودهای ساطع نور (LED) طیف وسیعی از دمای رنگ را برای انتخاب دارند. شما می توانید با گنجاندن آنها در طراحی کلی خانه خود حال و هوای ایجاد کنید. با این چراغ ها می توانید واضح تر ببینید. گزینه های مختلفی در بازار موجود است، بنابراین یافتن بهترین مناسب کار دشواری نیست. علاوه بر این، می توانید از نورپردازی با چراغ های لاینر یا خطی LED برای ایجاد وسایل سفارشی استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از نوارهای LED یا پروفیل های آلومینیومی الگوها و طرح ها را ایجاد کنید. این چیزی است که به کل مکان ظاهری منحصر به فرد می بخشد.

افزودن یک طراحی نورپردازی پویا و چشم نواز به هر خانه ای با چراغ های خطی آسان است. لامپ های LED طول عمر بیشتری نسبت به لامپ های فلورسنت یا رشته ای دارند، بنابراین ممکن است انتظار داشته باشید که عمر طولانی تری داشته باشند. قرار دادن پول در آنها در دراز مدت سود سهام را به همراه دارد. برای اینکه بیشترین بهره را از چراغ های خطی LED خود ببرید، با برندهای معتبری که می توانید استفاده کنید، بروید