اندازه و ابعاد نور خطی

یکی از محدودیت های تولید نور خطی مدولار اینمی باشدکه ممکنمی باشدنتوانید نوری خطی داشته باشید که دقیقاً با ابعاد مورد نظر شما مطابقت داشته باشد زیرا موتورهای سبک در ابعاد خاصی ساخته شده و در کنار هم قرار می گیرند و ابعاد نهایی نور همیشه دارای یک تحمل از طرفی استفاده از فیلامنت های ال ای دی با وجود قابلیت برش در ابعاد دلخواه دارای معایب زیادیمی باشدکه قبلا توضیح داده شد. این موارد می تواند برای طراحان و معمارانی که در اجرای نقشه های خود بسیار دقت می کنند نگران کننده باشد. راه حل لاینر خطی لایت نور برای این مشکل، تولید ماژول های نور خطی استاندارد Zhaga در ابعاد مختلف است.

ماژول های نور خطی ما در ابعاد 7، 14 و 28 سانتی متر تولید می شوند تا در مرحله ساخت، ماژول های نور با دست بازتری در کنار یکدیگر چیده شوند. در بدترین حالت، به این ترتیب، لامپ خطی لاینر خطی لایت نور باید حداکثر 3.5 سانتی متر اختلاف با ابعاد مورد نظر شما داشته باشد. با موتورهای سبک استاندارد ما، همیشه می توانید با استفاده از نور خطی، نوری خطی با توجه به طولی که می خواهید داشته باشید.

آیا به نور خطی روشن تری نیاز دارید؟

استفاده از نور خطی پرنورتر که علاوه بر جنبه تزئینی، فضای بزرگ را روشن می کند، یکی از خواسته های بسیاری از مصرف کنندگان و صاحبان ساختمان است، زیرا عموماً جنبه تزئینی نور خطی بیش از ارزش نوری آن در نظر گرفته می شود. برای حل این مشکل پاسخی در سبد محصولات ما وجود دارد. موتورهای سبک با چگالی بالا لاینر خطی لایت نور راه حلی برای این مشکل هستند. در سری عمومی نور خطی لاینر خطی لایت نور، هر متر لامپ خطی لاینر خطی لایت نور حدود 32 وات بر متر مصرف می کند، در صورت استفاده از موتور نور با چگالی بالا لاینر خطی لایت نور، می توان از لاینری با توان 45 وات و شار نوری 4300 لومن استفاده کرد. در هر وات، با رعایت تمامی استانداردها.

در تصویر زیر دو ماژول 28 سانتی متری تولید شده توسط شرکت لاینر خطی لایت نور را مشاهده می کنید. 48 تراشه در ماژول اول و 32 تراشه در ماژول دوم وجود دارد. ماژول اول، که یک موتور سبک لاینر خطی لایت نور با چگالی بالا است، از ماژول دوم روشن تر است.

لاین نوری روکار کد R 13x18لاین نوری کنجی کد K 38x38لاین نوری آویز کد A 30x100

لاینر خطی را در کجا می توان نصب کرد؟

یکی از مزایای لاینر های خطی اینمی باشدکه به دلیل تنوع روش های نصب می توان از آن ها در انواع فضاها از داخل گچ تخته تا روی دیوار و زیر کابینت و مواردی از این قبیل استفاده کرد. همانطور که گفته شد، لاینر های خطی بر اساس نصب به انواع زیر طبقه بندی می شوند.

 • لاینر های خطی توکار: برای نصب در داخل کناف، گچ، گچ، ام دی اف و موارد مشابه استفاده می شود.
 • لاینر خطی روکار: برای نصب بر روی سقف، بین بافل های چوبی یا شیارهای فلزی و یا برای نصب روی دیوار می توان نورپردازی را با استفاده از لامپ خطی روکار به بهترین شکل انجام داد.
 • لاینر‌های خطی معلق: برای آویزان کردن لاینر‌ها در سقف‌های معمولی یا در معرض دید و یا در فضاهای با ارتفاع زیاد استفاده می‌شود. این لاینر ها را می توان هم به عنوان لاینر های خطی معلق یک طرفه (downlight) و هم به عنوان لاینر های خطی معلق دو طرفه (بالا و پایین نور) استفاده کرد.

لاینر های خطی برای کدام فضاها استفاده می شود؟

لاینر خطی سقفی یا نور خطی دیواری، نور خطی داخل زمین یا نور خطی نور یارو. همه آنها محبوب ترین روش های استفاده از لاینر های خطی در فضاهای مختلف از فضاهای هنری و تزئینی مانند گالری ها، استودیوها و کافه ها گرفته تا فضاهای اداری هستند. بنابراین، ما کاربردهای لاینر های خطی در فضای داخلی را به چندین بخش تجاری، اداری و مسکونی تقسیم می کنیم.

ایده های درخشان برای نورپردازی خرده فروشی ها با لاینر های خطی (فروشگاه ها و فضاهای تجاری)

نورپردازی خطی فروشگاه ها، نمایشگاه ها یا مراکز تجاری بزرگ در جذب مشتری و ایجاد جذابیت بصری برای کالاها و خدمات ارائه شده بسیار موثر است. نورپردازی خرده فروشی با لاینر های خطی شامل نورپردازی عمومی و تزئینی یا ترکیبی از این دو است.

علاوه بر این، استفاده از نور با شاخص رندر رنگ بالاتر از 95 (CRI>95) باعث می شود که رنگ واقعی کالاها و اشیاء قرار داده شده در فروشگاه قابل مشاهده باشد و در نتیجه مشکل تغییر رنگ کالای خریداری شده ایجاد نمی شود. برای مشتریان بوجود می آیند در ادامه به ایده های جالب استفاده از نور خطی در طراحی داخلی فروشگاه ها، نمایشگاه ها و فضاهای تجاری پرداخته شده است.

 1. با استفاده از لاینر های خطی می توان مشتریان و بازدیدکنندگان را به فروشگاه و فضای تجاری از قسمتی به قسمت دیگر و در نهایت به قسمت مورد نظر راهنمایی کرد، زیرا چشم انسان ناخودآگاه خطوط را دنبال می کند و در نتیجه چیدمان می تواند بخشی از فروشگاه را که بیشترمی باشدبرجسته کند. مهم.
 2. استفاده از لاینر های خطی آویز در فضاهای با ارتفاع بالا می تواند به روشنایی و دید بهتر محصولات قرار داده شده در فروشگاه و نمایشگاه کمک کند. برای این منظور می توانید از یک لاینر خطی آویز با عرض 6 سانتی متر استفاده کنید تا نور به اندازه کافی پخش شود و زیبایی و ظرافت یک لاینر تزئینی را داشته باشد. اگر رنگ خاصی را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کرده اید، می توانید نور خطی خود را به رنگ دلخواه خود سفارش دهید تا ترکیبی خاص از رنگ و نور را به دکوراسیون خود اضافه کنید.
 3. می توانید از لاینر های خطی با اشکال هندسی مانند مربع، مثلث، دایره یا اشکال سفارشی برای نمایشگاه و مرکز فروشگاه استفاده کنید. این روش باعث می شود که مرکز نمایشگاه بیشتر به عنوان گل فروشگاه دیده شود و اشکال هندسی حس مدرنیته و به روز بودن فروشگاه را منتقل کند.
 4. اگر هنوز گچ بری یا گچ کاری فضا به پایان نرسیدهمی باشدو امکان ایجاد شیار در داخل سقف یا دیوار وجود دارد، استفاده از لامپ خطی توکار می تواند جلوه ای مینیمال و در عین حال شیک و زیبا در داخل ساختمان ایجاد کند. فضا. در فضاهایی با ارتفاع زیاد می توانید با خرید لاینر خطی توکار دو خطی به عرض 9 سانتی متر نور بیشتری ایجاد کنید و نورپردازی فضا را به طور کامل تامین کنید. در صورت عدم امکان ایجاد شیار در داخل دیوار، هم لاینر های خطی روکار و هم لاینر های خطی آویز از محبوب ترین لاینر ها برای نورپردازی فضاهای تجاری مدرن هستند.
 5. اگر از بافل های چوبی در دکوراسیون در نظر گرفته شده برای فضای خود استفاده کرده اید، در فضای خالی بین بافل ها از نور خطی استفاده کنید. قرارگیری نامنظم این لاینر ها در قسمت های مختلف سقف و بافل زیبایی فضای شما را دو چندان می کند.
لاین نوری روکار کد R 59x31لاین نوری کنجی کد K 38x38لاین نوری روکار کد R 16x16

ایده های درخشان برای نورپردازی اداری با لاینر های خطی

در نورپردازی اداری دو نکته بسیار مهم وجود دارد که در طراحی و انتخاب لاینر ها باید رعایت شود. نکته اول ایجاد نور کافی برای کارمندان و نکته دوم استفاده از نور بدون سوسو زدن برای جلوگیری از خستگی چشم و سردرد برای کارکنان است. برای این منظور برای استفاده از نور خطی باید از لاینر های بدون سوسو یا چشمک زن استفاده کرد و برای ایجاد نورپردازی باید به ارتفاع نصب لاینر نیز توجه کرد. علاوه بر این لاینر های خطی به دلیل نور غیرمستقیم و پراکنده به چشم آسیبی نمی رساند. به همین دلیل کارمندان و حاضران در فضای اداری احساس ناراحتی نخواهند کرد. اگر می خواهید فضای اداری را روشن کنید به نکات زیر توجه کنید.

 1. اگر فضای اداری مورد نظر دارای ارتفاع بلند یا سقف اکسپوز باشد، بدون شک بهترین گزینه نورپردازی، لاینر های خطی آویزان است. با توجه به اینکه لاینر های خطی به ویژه لاینر های خطی مدولار را می توان در ابعاد سفارشی ساخت، می توانید با توجه به طول میزها یک لاینر خطی آویزان قرار دهید تا هر فضای کاری به اندازه کافی روشن شود و لکه های تیره روی میز را روشن کند. ناپدید می شوند. با توجه به اینکه بالای میز جای عبور و مرور افراد نیست، می توانید فاصله نور تا کف را بیش از سایر فضاها کاهش دهید تا با کاهش این فاصله نور بیشتری به دست آید.
 2. برای روشنایی میز جلسه یا میزهای بزرگ از لاینر های خطی مستطیلی یا مربعی در ابعاد میز استفاده کنید. با این کار کل فضای میز به اندازه کافی روشن می شود و همچنین تاثیر منحصر به فردی در استقبال از مشتریان یا کارمندان خواهد داشت.
 3. اگر برای طراحی فضای مورد نظر از سقف یکپارچه و یکنواختی مانند سقف های کناف استفاده می شود، می توانید به سراغ یک لاینر خطی آویز دو طرفه بروید که هم نور بالا و هم نور پایین دارد و هر طرف لامپ را می توان خاموش و روشن کرد. بصورت جداگانه. روشنایی فضای بالا به معنای سقف و پایین به معنای زمین است.
 4. یکی از مهمترین قسمت های نورپردازی قسمت ورودی واحد اداری یا پیشخوان ورودی می باشد زیرا نمای اول یک دفتر کار مجهز را نشان می دهد و همچنین در جذب مشتری بسیار موثر است. بنابراین برای نورپردازی آن از لاینر های خطی مختلف در قسمت ورودی فضا استفاده کنید. لامپ خطی توکار بدون لبه یا لامپ خطی روکار با رنگ بدنه سفارشی متناسب با رنگ سازمانی مجموعه از بهترین وسایل نورپردازی برای این فضا است. علاوه بر این، در بالا و پایین میز ورودی یا دور لوگوی برند یا مجموعه، از نور یارو با استفاده از نور خطی T5 استفاده کنید تا جلوه ای دکوراتیو به آن ببخشید و همچنین میز را از سایر قسمت های فضا متمایز کنید.

ایده های درخشان برای نورپردازی خانه با لاینر های خطی

منازل و فضاهای مسکونی یکی از جذاب ترین فضاها برای نورپردازی با استفاده از لاینر ها و لامپ های خطی هستند. لاینر های خطی را می توان به روش های مختلفی در قسمت های مختلف خانه از جمله آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده کرد. برای نورپردازی مدرن فضای مسکونی با لاینر های خطی، هر قسمت از خانه به طور جداگانه شرح داده شده است.

نورپردازی آشپزخانه و اتاق غذاخوری با لاینر های خطی؛

مطمئنا آشپزخانه یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین قسمت های خانه در انتقال حس زیبایی فضا است. با توجه به ضرورت ایجاد راحتی برای کار در آشپزخانه و زیبایی بصری، تزیین و نورپردازی مناسب آن از جمله حساسیت های دکوراسیون به ویژه برای خانم ها می باشد. با استفاده از قانون خطی آویزان یا روکار در آشپزخانه، از جمله بالای پیشخوان، هم فضا به خوبی روشن می شود و هم ظاهری مدرن و به روز به آشپزخانه می بخشد. یکی از مزایای لاینر های خطی اینمی باشدکه می توانید آنها را در جهت و شکل پلان آشپزخانه سفارشی کنید. به عنوان مثال، در یک آشپزخانه L شکل، می توانید لامپ خطی خود را دقیقاً به شکل L سفارش دهید.

نورپردازی حدود 800 لوکس برای نورپردازی فضای غذاخوری مورد نیازمی باشدتا بتوانید به راحتی از غذای خود لذت ببرید و نور کافی برای نمایش زیبایی بصری غذا فراهم کنید. بنابراین با توجه به اینکه بالای میز ناهارخوری محل رفت و آمد افراد نیست، می توان با استفاده از لامپ خط آویز و نزدیک کردن آن به میز، نور بیشتری روی میز ایجاد کرد. دقت کنید که برای این فضا از لاینر های دو خط استفاده نکنید تا نور زیاد آن باعث تابش خیره کننده و سوزش چشم در هنگام غذا خوردن نشود.

نورپردازی اتاق نشیمن و پذیرایی با لاینر های خطی.

اتاق نشیمن قلب خانه است. بیشتر اجتماعات و بیشترین حضور مهمانان در بزرگترین قسمت خانه یعنی قسمت نشیمن و پذیرایی صورت می گیرد. برای روشنایی این فضا حداقل 600 تا 700 لوکس نور نیازمی باشدتا نورپردازی زیبای فضا ساطع شود. با توجه به اینکه اشیایی که در پذیرایی قرار می گیرند مانند مبل، میز، صندلی، تلویزیون و ... ابعاد نسبتاً بزرگی دارند و قسمت زیادی از فضا را به خود اختصاص می دهند، بنابراین حداقل نورپردازی فضا می تواند از شلوغی فضا جلوگیری کرده و فضا را بزرگتر نشان دهد. .

بنابراین نور خطی توکار به خصوص نور خطی بدون تریم یکی از بهترین گزینه ها برای نورپردازی اتاق نشیمنمی باشدکه هم به عنوان لاینر سقفی خطی و هم به عنوان لاینر دیواری خطی قابل استفاده است.

اگر سقف سالن پذیرایی بسیار بلندمی باشداز نور خطی با عرض 9 و دو خط برای پخش نور بیشتر استفاده کنید همچنین برای روشن کردن شیارهای داخل کناف یا استفاده از نور مخفی در پذیرایی از لاینر های خطی T5 استفاده کنید. بهترین جایگزین برای نورپردازی نواری، زیرا کیفیت نور بسیار بهترمی باشدو طول عمر بیشتری دارد.

لاین نوری روکار کد R 85x30لاین نوری توکار کد T 90x35لاین نوری روکار کد R 59x31

نورپردازی اتاق خواب با لاینر های خطی;

برای نورپردازی اتاق خواب معمولاً به دو نوع نورپردازی نیاز است. اولی روشنایی عمومیمی باشدکه به وسیله آن می توان فعالیت های روزانه، مطالعه، کار و ... را در یک اتاق خصوصی انجام داد. نوع دوم نور غیر مستقیممی باشدکه به عنوان نور کم و آرامش بخش برای استراحت استفاده می شود. با استفاده از لامپ خطی آویز دو طرفه می توانید هر دو نوع نور را با استفاده از نور در موقعیتی زیبا تامین کنید. به این ترتیب که با روشن کردن قسمت زیرین نور، نور کلی تامین می شود و در هنگام روشن شدن لامپ به سقف و غیر مستقیم می تابد و باعث روشن شدن لاینر خواب می شود.

اگر می خواهید فضای اطراف تخت نیز روشن باشد، از نور خطی تعبیه شده استفاده کنید که از سقف تا دیوار اطراف تخت امتداد دارد و آن را روشن می کند.

از کدام لامپ خطی برای روشنایی استفاده کنیم؟

انواع مختلفی از لاینر های خطی در بازار وجود دارد. قیمت لاینر های خطی موجود بر اساس شار نوری، کیفیت ظاهر رنگ، سیستم عملکرد، بدنه لامپ و گارانتی تعیین می شود، محدوده بسیار زیادی را پوشش می دهد و بر اساس ایده معماری قابل تغییر است. برای نورپردازی با لاینر های خطی، طبیعتاً ابتدا باید کاربری فضای مورد نظر را در نظر بگیرید. اگر برای نورپردازی فضای داخلی خود به لاینر های خطی نیاز دارید، بهترین و با کیفیت ترین لاینر های موجود در بازار، لاینر های خطی مدولار استاندارد ژاگا هستند.

انواع پروژه های اجرایی با لاینر های خطی مدولار لاینر خطی لایت نور

میزان و کیفیت یک نور ایده آل و قابلیت سفارشی سازی انواع نصب باعث شدهمی باشدکه لاینر های خطی در همه فضاها از مغازه ها و ادارات گرفته تا فضاهای مسکونی مورد استفاده قرار گیرند. به این ترتیب لاینر های خطی لاینر خطی لایت نور در کلیه فضاهای تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار گرفته و از بدو وجود تاکنون بارها در انواع پروژه ها با استقبال شدید طراحان داخلی، معماران، طراحان نور و ... اجرا شده است. کارفرمایان

روشنایی نور خطی چقدر است؟

به طور کلی تنوع بسیار زیاد لاینر های خطی در بازار روشنایی باعث شدهمی باشدکه هر یک از آنها در مقایسه با سایر لاینر های خطی از میزان روشنایی متفاوتی برخوردار باشند، اما برای اینکه بتوان میزان روشنایی هر نور را در فضا مقایسه و تخمین بهتری داشت. با استفاده از لاینر های خطی مدولار لاینر خطی لایت نور و با کمک افزونه Dialux، نورپردازی فضا شبیه سازی می شود.

در این شبیه سازی اتاقی به طول 4 متر و عرض 3 متر و ارتفاع 3 متر در نظر گرفته شدهمی باشدتا نوردهی حدود 500 لوکس با هدف تامین نور عمومی متوسط ​​ایجاد شود. نکته حائز اهمیت اینمی باشدکه تمامی نمونه های استفاده شده در این شبیه سازی، لاینر های خطی روکار هستند و با استفاده از لاینر های خطی آویزان می توانید با نزدیک کردن منبع نور به زمین، روشنایی بیشتری در سطح ایجاد کنید.

در تصویر اول از یک لاینر خطی با عرض 6 ردیف و اندازه 3.5 متر برای نورپردازی 500 لوکس استفاده شده است.

لامپ های خطی چگونه نگهداری می شوند؟

یکی از بخش هایی که مزایای فراوان لاینر های خطی مدولار در این بخش مشهود است. برای نگهداری و تعمیر لامپ های خطی یا رشته های ال ای دی قدیمی و سنتی، کل منبع نور و گاهی لامپ باید به طور کامل تعویض می شد، اما در لاینر های خطی مدولار می توان در صورت بروز مشکل، تنها قسمت آسیب دیده یا سوخته آن را تعویض کرد. . در نتیجه هزینه تعمیرات و نگهداری به طور چشمگیری کاهش می یابد.

در لاینر های خطی مدولار، اگر هر ماژولی بسوزد، همان ماژول بدون هیچ ابزاری به راحتی از بقیه جدا می شود. همچنین با پیچ گوشتی از بدنه بازتابنده جدا می شود. سپس می توان آن را با یک ماژول استاندارد دیگر Zhaga جایگزین کرد. این موضوع در مورد سایر قطعات و ابزارهای لاینر خطی نیز صدق می کند و هر قسمت حتی درایور لاینر را می توان به راحتی جدا و تعویض کرد زیرا تمام اتصالات سیم توسط سوکت های فشاری یا دکمه های فشاری برقرار می شود و جداسازی آنها به راحتی انجام می شود.

در تصویر دوم مانند تصویر اول از نور خطی به طول 3.5 متر استفاده شدهمی باشدکه این بار از نور خطی با عرض 9 متر استفاده شده است. با توجه به یکسان بودن نوع و تعداد منبع نور و همچنین منبع تغذیه در لاینر های تک خطی کات 6 و کات 9، هر دو نور میزان روشنایی یکسانی ایجاد کرده اند. تفاوت بین اینها میزان پخش نور است. در لاینر های خطی بخش 9، به دلیل سطح مقطع بزرگتر که نور از آن ساطع می شود، نور بیشتری به فضا پخش می شود، اما به دلیل تابش نور به یک نور، شدت نور کمتر به نظر می رسد. سطح بزرگتر

در تصویر سوم از یک لامپ خطی برش 9 به طول 2 متر برای روشنایی 500 لوکس اتاق استفاده شده است. همانطور که می دانیم در لاینر های خطی 9 خطی دو ردیفه از دو ردیف ماژول در کنار هم استفاده می شود و سپس نور ساطع شده از آن بیشتر از لاینر های برش تک خطی 9 و لاینر های خطی است. برش 6 است. در نتیجه از این نور به مقدار کمتری استفاده شده است.

شایان ذکرمی باشدلاینر های خطی دو خطی 9 سانتی متری به دلیل نور زیادی که ساطع می کنند برای فضاهای با ارتفاع بیش از 3 متر مناسب هستند بنابراین تابش خیره کننده چشم انسان ایجاد نمی شود.

لاین نوری توکار کد TK 45x12لاین نوری توکار کد T 55x13لاین نوری آویز کد A 85x75

فاصله زمانی بین ترتیب نور خطی تا تولید و نصب آن چقدر است؟

یکی از نکات مهم برای طراحان، سازندگان و معماران و دکوراتورها فاصله زمانی بین سفارش لامپ و نصب آنمی باشدکه با توجه به اینکه بسیاری از لاینر های موجود در بازار تولید داخل نیستند، ممکنمی باشدنگرانی هایی را ایجاد کند. امکان تامین قطعات وجود ندارد همچنین این یک فرآیند زمان بر است.

در این میان شرکت لاینر خطی لایت نور به عنوان سازنده مهم موتورهای سبک خطی با استاندارد ژاگا، خیال مشتریان خود را در زمینه تامین موتورهای سبک خطی راحت کرده است. تمامی دستگاه های نور خطی اعم از موتور سبک، بدنه و دیفیوزر در کارخانه لاینر خطی لایت نور تولید می شوند و در نتیجه فاصله زمانی بین سفارش لاینر خطی تا تولید و تامین قطعات آن بسیار کاهش می یابد و می توانید به راحتی خود را دریافت کنید. سفارشات در اسرع وقت این موضوع تمامی نگرانی های مربوط به سرعت تولید و سفارشی سازی لامپ را برطرف خواهد کرد. به عنوان مثال، ماژول های خطی مورد نیاز برای روشن کردن 10 متر لاینر های خطی در کمتر از 3 دقیقه تولید می شوند، بنابراین نور خطی سفارشی شما می تواند در مدت زمان کوتاهی ساخته شود.

محاسبه قیمت و برآورد لاینر های خطی

نور خطی یکی از مدرن ترین لاینر های بازار روشنایی است. به همین دلیلمی باشدکه معماران، طراحان، مدیران ساخت و ساز، کارفرمایان یا مدیران خرید و تدارکات ممکنمی باشدبا این لاینر ها آشنایی کامل داشته باشند و تفاوت قیمت زیاد لاینر های خطی در بازار روشنایی را بدانند. در این میان، با توجه به ماهیت طراحی آنها (شکل، طول و ...) محاسبه قیمت لاینر های خطی همیشه یک چالش بوده است. در این مطلب به بررسی نحوه محاسبه قیمت لاینر خطی پرداخته ایم تا بتوانید به راحتی قیمت لامپ خطی مورد نظر خود را محاسبه کنید.

عوامل موثر بر قیمت

 • روش نصب
 • ابعاد
 • سیستم عملیات نور خطی

به طور کلی قیمت لاینر های خطی مدولار نسبت به رشته های LED و لاینر های خطی غیر ماژولار بیشتر است. دلیل این امر طول عمر بیشتر این لاینر ها و کاهش هزینه های نگهداری در لاینر های خطی مدولار به دلیل قابلیت جداسازی و تعویض هر قطعه به صورت جداگانه می باشد.

در همین حال، لاینر خطی مدولار با ماژول ها و درایور جریان ثابت گرانتر از لاینر های دارای ماژول و درایور ولتاژ ثابت است. از آنجایی که در نور خطی جریان ثابت دیگر هیچ مقاومت الکتریکی روی برد موتور سبک وجود ندارد، علاوه بر تولید گرمای کمتر، نور ابتدا و انتهای لامپ هرگز متفاوت نیست، اما در لامپ خطی ولتاژ ثابت ، اتلاف انرژی بسیار بیشتری وجود دارد. همچنین ممکنمی باشددر طول های زیاد نور، به دلیل عبور از مقاومت های زیاد، نور به تدریج در مسیر افت کند.

تفاوت دیگر در عملکرد لاینر های خطی به تعداد خطوط ماژول و نحوه قرارگیری آنها مربوط می شود. در برخی از لاینر های خطی برای تولید نور بیشتر از دو ردیف چیپ و ماژول در کنار هم و به موازات هم استفاده می شود تا نور بیشتری نسبت به معمول تابش کنند. این لاینر های خطی دو خطی قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند اما برای تامین نور دو لاینر خطی در یک نور بسیار کاربردی و مقرون به صرفه هستند.

کدام یک ارزان‌ترین و گران‌ترین هستند؟

به طور کلی می توان گفت که در بین لاینر های ال ای دی خطی، ارزان ترین آنها فیلامنت های ال ای دی یا لاینر هایی هستند که با سیستم عملکردی مشابه فیلامنت های ال ای دی کار می کنند. مزیت این لاینر ها قیمت پایین آنهاست اما با کوهی از مشکلات از جمله کیفیت بد و افت نور، رعایت نکردن اصول نورپردازی در این لاینر ها با جابجایی نخ، نور کم، طول عمر کوتاه و ... سختی و هزینه بالا در تعمیر

گران ترین لاینر های خطی، لاینر های خطی مدولار با جریان ثابت هستند که در آنها از فناوری RGB و سیستم دالی برای کنترل هوشمند نور استفاده می شود. در کل این لاینر های خطی با کار در سیستم های هوشمند هم زیبایی فضا را دو چندان می کنند و هم تمام نیازهای یک فوق حرفه ای را برآورده می کنند. به طور کلی می توان گفت که لاینر های خطی مدولار جریان ثابت بهترین لاینر های خطی در بازار هستند.

چگونه هزینه نور خطی خود را محاسبه کنیم؟

تولید کنندگان لامپ خطی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول قابلیت سفارشی سازی لامپ خطی خود را ندارند و این لامپ را فقط در ابعاد مشخص ارائه می کنند. خرید این مدل لامپ خطی مشابه خرید لامپ های دیگر مانند هالوژنمی باشدو نیازی به محاسبه نیست.

گروه دوم تولیدکنندگان که اکثر معماران و طراحان برای پروژه های نورپردازی به سراغ آنها می روند، لاینر های خطی را در ابعاد دلخواه شما تولید می کنند. معمولا این دسته از تولیدکنندگان نور خطی قیمت لامپ را بر اساس متر طول می دهند. یعنی قیمت اعلام شده مربوط به هر متر از نور مورد نظر شما می باشد. در این صورت کافیمی باشدبا ضرب قیمت واحد در طول مورد نظر از قیمت نهایی لاینر سفارشی خود مطلع شوید تا به قیمت نهایی برسید.

آیا سفارشی سازی لامپ خطی تاثیری در قیمت آن دارد؟

معمولاً تولیدکنندگان نور خطی مانند لاینر خطی لایت نور نور خطی را بر اساس نیاز شما بدون اضافه کردن هزینه سفارشی می کنند. به عنوان مثال قیمت لاینر های خطی 16 متر مربع، 4 متر در 4 متر و 16 متر لاینر خطی پیوسته تفاوتی ندارد. اما برخی از تامین کنندگان نور خطی ممکنمی باشدهزینه اضافی برای اتصالات نوری سفارشی از شما دریافت کنند.

لاین نوری توکار کد T 59x31لاین نوری آویز کد A 85x75لاین نوری روکار کد R 59x31

نکاتی که در هنگام سفارش باید به آنها توجه کنید:

1- CRI>90

یکی از نکات مهم مربوط به کیفیت نور خروجی لامپ، شاخص رندر رنگ یا CRI است. شاخص ظاهر رنگ میزان تشابه رنگ اجسام زیر نور لامپ را به رنگ واقعی آنها در زیر نور خورشید نشان می دهد. از آنجایی که لاینر های خطی یکی از پرطرفدارترین نورها در بین طراحان و فعالان معماری هستند، مهممی باشدکه بتوانند انتظارات آنها را از هر نظر از جمله ظاهر رنگ برآورده کنند. بنابراین بهترین لاینر های خطی آنهایی هستند که با استفاده از تراشه های باکیفیت، رندر رنگی بالاتر از 90 یا حتی 95 داشته باشند.

2- بدون سوسو زدن

یکی دیگر از عوامل مهم در نورپردازی های پایه و مدرن، نورهای بدون سوسو می باشد زیرا سوسو زدن باعث خستگی چشم و سردرد می شود و از این نظر مهممی باشدکه افراد حاضر در فضای روشن شده با لاینر های خطی در هیچ یک از آنها احساس خستگی و ناراحتی نکنند. مسیر. لاینر های خطی قدیمی موجود در بازار یکی از نمونه های سوسوزن این لاینر ها هستند.

3- یکنواختی نور در طول لاینر خطی - لاین نوری

یکی از مهمترین مسائل مربوط به لاینر های خطی یکنواختی نور در طول لاینر خطی - لاین نوری است. عدم وجود نقاط تیره و روشن یا یکنواختی رنگ روشن یکی از مهم ترین نکاتیمی باشدکه در نورپردازی با لامپ های خطی به زیبایی و ظرافت آن می افزاید. برای این منظور لازممی باشدنور در محل اتصالات نعناع و نقاط زاویه دار به درستی برش داده شود و شاخص SDCM آن کمتر از 3 باشد تا هیچ تراشه یا ماژولی با سایر قسمت های لامپ تفاوت رنگ یا نور نداشته باشد. از نظر رنگ روشن، حتی در یک خط پیوسته که حتی ممکنمی باشدچند صد متر طول داشته باشد.

لاینر های خطی را از کجا سفارش دهیم؟

لاینر های ال ای دی خطی در بازارهای مختلف به صورت حضوری یا غیر حضوری در وب سایت های مختلف به فروش می رسند، انواع لاینر های خطی با کاربردها و کیفیت های مختلف را می توانید مشاهده کنید.